Správa CHKO Broumovsko >> SPRÁVA INFORMUJE >> Tiskové zprávy >> Tento víkend se očekává zvýšený zájem turistů o Adršpašsko-teplické skály

Tento víkend se očekává zvýšený zájem turistů o Adršpašsko-teplické skály

24.4.2017

Vysokou návštěvnost zaznamenávají skalní města na severovýchodě Čech zejména v době volných dnů začátkem května a pak v polovině srpna. V Polsku je státním svátkem i 3. květen, naši sousedé se tedy mohou těšit na prodloužený víkend, a tak tuto sobotu a neděli do Adršpašsko-teplických skal zavítají tisíce turistů, další pak v pondělí a v úterý.

 

Při pěkném počasí lze očekávat, že budou hlavní parkoviště u vstupů do skal plná už během dopoledne. Ve špičkách sezóny se stává, že vozidla turistů zablokují dopravu mezi Teplicemi nad Metují a  Adršpachem v důsledku zaplnění parkovacích ploch. Proto jsou vytipovány další vhodné parkovací plochy v blízkém okolí do 1 km od vstupů do skal.

 

Chcete-li si ušetřit čas s hledáním parkoviště, popř. se vyhnout placení pokut za špatné parkování, věnujte pozornost pokynům Policie ČR, pracovníkům města Teplice nad Metují a obce Adršpach. Pomoci vám může také přiložená mapa. Nejlépe je přijet vlakem nebo autobusem. Dobrou variantou je také kolo, využít se dají dobře značené cyklotrasy.

 

V případě, že si chcete užít návštěvu skal ve větším klidu, je lépe si zvolit raději jiný termín. Prohlídka skalních měst a jejich divoké přírody znamená opravdový zážitek v každém ročním období a provozovatelé turistických okruhů zde návštěvníky přivítají vždy.

 parking mapajizdni_rady_2017

Správa CHKO Broumovsko

Vyhledávání

Regionální pracoviště

Regionální pracoviště
Resort životního prostředí další instituce resortu ŽP
Skrýt