Správa CHKO Broumovsko >> SPRÁVA INFORMUJE >> Tiskové zprávy >> Tento víkend a celý příští týden se očekává zvýšený zájem turistů o Adršpašsko-teplické skály

Tento víkend a celý příští týden se očekává zvýšený zájem turistů o Adršpašsko-teplické skály

27.4.2018

Vysokou návštěvnost zaznamenávají skalní města na severovýchodě Čech každým rokem na přelomu dubna a května. Návštěvnost ovlivňují hlavně státní svátky 1. a 8. května, v Polsku je státním svátkem i 3. květen. V těchto dnech pravidelně zavítají do Adršpašsko-teplických skal tisíce turistů. Nejinak tomu bude i letos, zvláště když počasí má být opravdu letní.

 

Lze proto očekávat, že hlavní parkoviště u vstupů do skal se zaplní už během dopoledne. Ve špičkách sezóny se stává, že vozidla turistů zablokují dopravu mezi Teplicemi nad Metují a  Adršpachem v důsledku zaplnění parkovacích ploch. Proto jsou vytipovány další vhodné parkovací plochy v blízkém okolí do 1 km od vstupů do skal.

 

Chcete-li si ušetřit čas s hledáním parkoviště, popř. se vyhnout placení pokut za špatné parkování, věnujte pozornost pokynům Policie ČR, pracovníkům města Teplice nad Metují a obce Adršpach a také novým informačním tabulím na příjezdu do Adršpachu. Pomoci vám může i přiložená mapa. Nejlépe je přijet vlakem nebo autobusem. Dobrou variantou je také kolo, využít se dají dobře značené cyklotrasy.

 

V případě, že si chcete užít návštěvu skal ve větším klidu, je lépe si zvolit raději jiný termín. Prohlídka skalních měst a jejich divoké přírody znamená opravdový zážitek v každém ročním období a provozovatelé turistických okruhů zde návštěvníky přivítají vždy.

parking mapajizdni_rady_2018U jezírka v Adršpachu_foto Dagmar VogelováV Adršpašských skalách_foto Dagmar VogelováV Adršpašských skalách_foto Petr KunaV Adršpašských skalách_foto_Petr Kuna

Správa CHKO Broumovsko

Vyhledávání

Regionální pracoviště

Regionální pracoviště
Resort životního prostředí další instituce resortu ŽP
Skrýt