Správa CHKO Broumovsko >> SPRÁVA INFORMUJE >> Aktuality >> Pozorování hnízdění sokola stěhovavého v Teplických skalách

Pozorování hnízdění sokola stěhovavého v Teplických skalách

Pozorování hnízdění sokola stěhovavého v Teplických skalách

18.5.2020

Datum: víkendy 23.-24.5., 30.- 31.5.,6.-7.6., 13.-14.6.,v případě nepříznivého počasí se akce nekoná Čas: 10:30 – 17:00 hod Kde: Prohlídkový okruh v Teplických skalách v NPR Adršpašsko-teplické skály, výhled na Chrámové stěny od Skalního ostrova za skálou Herynek (příchod po modré turistické značce z Anenského údolí od rozcestníku Teplické skály - Krápníky), 50.5869544N, 16.1227197E

Stručný popis: Nahlédneme do pestrého a fascinujícího světa nejrychlejšího živočicha na světě, sokola stěhovavého. Pomocí stativového dalekohledu budeme společně pozorovat dospělé sokoly stěhovavé donášející potravu na hnízdiště na Chrámových stěnách a strážící svá mláďata. Pokud bude hnízdění zdárně pokračovat, uvidíme i malé sokoly vycházející ze skalní dutiny na okraj římsy, trénující křídla a žadonící o potravu. V případě úspěšného vyhnízdění bude možno pozorovat první lety mláďat.

Kdo: Správa CHKO Broumovsko

Doba trvání: Výše uvedené víkendy od 10:30 do 17:00 hod, v případě nepříznivého počasí se akce nekoná.

Poznámka: Akce se koná na prohlídkovém okruhu v Teplických skalách, pokud přijedete autem, parkujte nejlépe na parkovišti ve Střmenském podhradí u hotelu Orlík, řiďte se dopravním značením s ohledem na rekonstrukci silnice v úseku Teplice nad Metují – Bučnice.

 

Bližší informace: Parkoviště bývá přeplněné. I proto je lepší využít vlak, kterým přijedete až před vstup do skal. (zastávka Teplice nad Metují – Skály).

Akce je součástí iniciativy AOPK ČR "Pojďte s námi do přírody". Ta chce návštěvníky do naší přírody aktivně zvát, ukázat, že naše příroda je krásná, a také, jakým způsobem o ni státní ochrana přírody pečuje. Právě proto AOPK ČR připravila tipy na pozoruhodná místa a akce s průvodci, na kterých se lidé mohou dozvědět celou řadu zajímavostí. Více na

http://snamidoprirody.nature.cz/

 

(Odkaz je dostupný v prohlížeči Mozzila nebo Chrom)

Správa CHKO Broumovsko

Vyhledávání

Regionální pracoviště

Regionální pracoviště
Resort životního prostředí další instituce resortu ŽP
Skrýt